خانه / اطلاعات فنی خودرو / سیستم هشدار انحراف از مسیر (Lane Departure Warning System)

سیستم هشدار انحراف از مسیر (Lane Departure Warning System)

سيستم هشدار انحراف از مسير، مكانيزمي است كه جهت اخطار به راننده در زماني كه به صورت ناخواسته در حال منحرف شدن از مسير رانندگي مي باشد به كار مي رود. هدف اصلي از ساخت چنين سيستمي، كاهش آمار تصادفات ناشي از انحراف خودرو، به دليل حواس پرتي يا خواب آلودگي راننده مي باشد.
اين سيستم كه براي اولين بار در سال ۲۰۰۰ و در يك خودروي باربري مورد استفاده قرار گرفته تا به امروز تغييرات و پيشرفت بسياري را تجربه نموده است كه در اين بخش بدان ها اشاره خواهيم كرد.
انواع اين سيستم :

تفاوت كلي در انواع اين سيستم،در نوع سنسور به كار گرفته شده جهت تشخيص انحراف از مسير و نوع هشدار به راننده مي باشد.
انواع سنسورها:

سنسورهاي ليزري كه معمولا در جلوي خودرو نصب مي شوند.
سنسورهاي مادون قرمز: اين سنسورها معمولا در زير خودرو نصب مي گردند.
نوع تصويري: در اين نوع، انحراف از مسير با تجزيه و تحليل تصاوير دريافتي از مسير پيش روي خودرو مشخص مي گردد.
انواع هشدار :

علائم هشدار دهنده : در اكثر خودروهائي كه مجهز به اين سيستم هستند، در هنگام فعال شدن اين سيستم، برخي علائم هشدار دهنده در صفحه نمايشگرها، جهت هشدار به راننده، به نمايش در خواهند آمد.

بوق هشدار: بوق هشدار نيز از مواردي است كه در هنگام انحراف از مسير به صدا در خواهد آمد. در برخي از انواع اين سيستم، زماني كه خودرو، در حال منحرف شدن است بوق هشدار به صدا در آمده و به محض عبور خودرو از خطوط روي سطح جاده، اين بوق با سرعت بيشتري به صدا در خواهد آمد.

استفاده از ويبراتور : همانطور كه گفته شد انحراف از مسير رانندگي، اغلب زمان خواب آلودگي يا حواس پرتي راننده رخ مي دهد كه در اين زمان وجود هشداري كه راننده را به سرعت از اين وضعيت آگاه كند بسيار سودمند خواهد بود.ایرانیان دیاگ. لذا بدين منظور از ويبراتورها استفاده شده است. اين ويبراتورها ممكن است باعث لرزش فرمان (مانند خودروي مرسدس بنز و فورد) يا صندلي راننده گردند.(مانند خودروي سيتروئن)

نحوه عملكرد:

۱٫ نوع داراي سنسور مادون قرمز:
در اين نوع از سيستم هاي هشدار انحراف از مسير، براي تشخيص انحراف خودرو از مسير رانندگي، سنسورهائي را در زير سپر خودرو در هر سمت نصب كرده اند و اين سنسورها با توجه به اينكه به از نوع فتوديود هستند در هر مجموعه سنسور داراي LED به عنوان منتشر كننده نور، و يك سنسور به عنوان گيرنده مي باشند. عملكرد سنسور بدين صورت است كه نور منتشر شده از LED، به سمت جاده تابيده مي شود و پس از آن، هر مقدار نوري كه از بازتاب نور تابيده شده به سطح زمين، به سنسور برسد، متناسب با آن مقدار، در سنسور ولتاژ توليد مي شود. حال با علم به اينكه سطح آسفالت جاده به رنگ تيره بوده و بازتاب كمي دارد متوجه مي شويم كه در زمان رانندگي در بين خطوط، ولتاژ توليدي سنسور، مقدار كمي خواهد بود.

حال در صورتي كه خودرو از مسير اصلي خود منحرف شده و در حال عبور از خطوط روي جاده باشد، به محض اينكه نور تابيده شده از LED به خطوط سفيد رنگ روي جاده برخورد كند، با توجه به خاصيت اين خطوط از نظر رنگ و ميزان بازتابش نور، مقدار نور بيشتري از خطوط سفيد رنگ به سمت سنسور منعكس شده و در نتيجه سنسور نيز با دريافت نوري بيشتر، ولتاژ بيشتري از خود توليد خواهد كرد. لذا در اين زمان، واحد كنترل اين سيستم متوجه اين امر خواهد شد كه خودرو در حال عبور از خطوط روي جاده بوده و اين به معناي انحراف ناخواسته از مسير رانندگي مي باشد. پس در اين لحظه براي آگاه ساختن راننده از اين اتفاق، هشدارهاي مورد نياز را فعال خواهد كرد. اين هشدارها ممكن است صرفا به صورت نمايش علائم هشداردهنده و بوق هشدار بوده، يا اينكه با لرزاندن فلكه فرمان يا صندلي راننده، به او اخطار دهند.

۲٫ نوع داراي دوربين :
در نوع مجهز به دوربين، انحراف از مسير رانندگي توسط تجزيه و تحليل تصاوير دريافتي از دوربين نصب شده نصب شده پشت آينه وسط مشخص مي شود.
تصاوير دريافتي از دوربين اين سيستم، به دقت مورد بررسي قرار گرفته و در ابتدا، خطوطي از سطح جاده كه قابل تشخيص توسط سيستم هستند مشخص مي شوند. اين خطوط با توجه به خاصيت شب رنگي، در صورت واضح بودن روي سطح جاده، به راحتي قابل تشخيص توسط سيستم خواهند بود. لذا پس از تشخيص رنگ خطوط، آنها در امتداد هم تشخيص داده شده و مسير حركتي خودرو، پهناي مسير و هرگونه تغيير در آن استنباط مي گردد. با تشخيص مسير حركتي خودرو، هر گونه انحراف ناخواسته به سمت خطوط، باعث عملكرد هشدارهاي اين سيستم خواهد شد.

درباره ی irdiag

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *